داود رقی از امام صادق ع راجع بقول خدای عزوجل دو عرش خدابر اب بود پرسیدم فرمود در این باره چه میگویند عرض کردم میگویند عرش روی اب بود و پروردگار بالای ان فرمود دروغ گویند هر که این گمان کند خدا را محمول قرار داده واورا بصفت مخلوق وصف کرده است واورا لازم اید که چیزیکه خدارا حمل میکند تواناتر از او باشد عرضکردم قربانت گردم شما برایم بیان کنید فرمود پیش از انکه زمینی یا اسمانی یا جن وانسی یا خورشیدو ماهی باشد خدا دینش وعلمش را باب عطا فرمود  مقصود ازاب ماده ایستکه قابلیت خلق پیغمبران را دارد مرات. چون خدا خواست مخلوقرابیافریند ایشانرا در برابر خویش پراکنده ساختو بانها گفت پروردگار شما کیست نخستین کسیکه سخن گفت رسول خدا ص و امیرالمومنین و ایمه ص بودند  که گفتند تویی پروردگار ما خدا بایشان علم ودین عطا کرد سپس بفرشتگان فرموداینان حاملان دین وعلم من و امینان من در میان خلقم ومسولانند انگاه بفرزندان ادم گفت بربوبیت خداو ولایت و اطاعت این اشخاص اعتراف کنید گفتند اری ای پروردگارما اعتراف نمودیم پس خدا بفرشتگان فرمودگواه باشید فرشتگان گفتند گواهی دهیم واین پیمان برای ان بود که فردا نگویندما از ان بی خبر بودیم یا انکه بگویند پدران. مااز پیش مشرک شدند و ماهم فرزندان پس از انهابودیم ما را بانچه اهل باطل کردند هلاک میکنی ای داود ولایت مادر زمان پیمان گیری برایشان موکد گشته است 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

برنامه سالانه تدبیر98-99 Tiffany مطب خانه 大海 سقف وافل و ناگفته هایی در مورد آن arian45dew Web Michelle وبلاگ بليط چارتري ارزان تيکبان