یعقوب بن جعفر بن ابراهیم گوید  خدمت موس بن جعفر ع بودم که مردی نصرانی نزد انحضرت امد ما در عریض وادی مدینه  بودیم نصرانی عرضکردم من از شهری دور و سفری  پر مشقت نزد شما امده ایم و 30 سالت ه از پروردگارم در خواست میکنم که مرا ببهترین دینها وبسوی. بهترین  وداناترین  بندگان خود هدایت کند تا انکه  شخصی در خواب من امد و مردی را که در علیا دمشق  است بمن معرفی کرد من نزدش رفتم و بااو سخن گفتم او گفت من از تمام همکبشان خود داناترم ولی از من داناترهم هست من گفتم مرابکسیکه از تو داناتر است رهبری کن  زیرا مسافرت برای  من دشوار وسنگین نیست من تمام انجیل و مزامیر داود وچهار سفر از تورات و ظاهر تمام قرانرا خوانده ام  دانشمند بمن  گفت اگر علم نصرانیت را میخواهی من از تمام عرب و عجم بان داناترم و اگر علم یهودبت خواهی باطی بن شر حبیل سامری ور این زمان داناترین مردمست و اگر علم اسلام وتورات و انچیل و زیور و کتاب هود و هد کتابی که بر هر پیغمبری  درز مان تو وزمانهای دیگر نازل  شده و هر خبری که از اسمان نازل. شده که کسی انرا دانسته یا ندانسته ودر انست بیان هر چیز و شفا برای. جهانیان و رحمت  برای رحمت چوومایه بصیرت کسیکه خدا خیر اورا خواهد و انس با خق است اگر چنین شخصی را میخواهی ترا بسویش رهبری کنم اگر توانی باپایت نزوش رو و اگر نتوانی با سر زانو و اگر نتوانی با کسبدن نشبنگاهو اگد نتوانی با چهره بزمین کشیدن 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Rust-Legacy ذیحسابان برتر تفریحات سالم4 Rafael Paula آموزشی نیلوفر آبی فروش آرشیو کامل موسیقی ایـــرانی