انحضرت در ماه رمضان. و طبق نسخه دیگردر ماه بیع الاخر بسال 232 متولدشد  ودر روز هشتم ربیع الاول سال 260  بسن 28 سالگی در گذشت در خانه خودش که پدرش هم د

ر انجا دفن شده بود  بخاک سپرده شد مادرش ام ولدونامش حدیث یا سوسن  بوده است 1 احمد بن عبیدالله خاقان که دشمنی سختی با علی و اولادش داشت متصدی املاک و خراج شهر قم بود روزی در مجلسش از علویان و مذاهبشان.سخن بمیان امد او گفت من در سامره مردی از اولادعلی را از لحاظ ووقارو پاکدامنیو نجابت و بزرگوادی در خانواده خودش و بنی هاشم مانند حسن بن علی بن محمد ابن ند ندیدمنشناختم که خاندان خدش و بنی هاشم و سر لشگران ووزیران و همه مردم اورا بر سالخوردگان و اشراف مقدم بدارند زیرامن روزی بالای سر پدرم ایستاده بودم و ان روزی بود که برای پذیرفتن مردم مینشست نا گاه دربانا نش در امدند و گفتند ابو محمد ابن دم در است پدرم باواز بلند گفت اجازه اش دهید من تعجب کردم از اینکه در محضر پدرم مردی رابکنیه معرفی کردنددر صورتیکه جز خلیفه وولیعهد و نماینده  نزسلطان  نزداو بکنیه معرفی نمیشد  سپس مردی گندمگونو خوش اندام.نیکو رخسار خوش پیکر تازه جوان با جلالت و هیبت وارد شد چون نگاه پدرم باو افتاد بر خاست و چند قدم استقبالش کرد بانکه گمان ندارم چنین کاری را نسبت بهیچ بنی هاشمیو سر لشگری بکندچون نزدیکش رسبدبا او مصافحه کردو صورت و سینه اش بوسبد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طراحی فوتوشاپ تاج بندگی DORSA REMIX MUSIC استعدادهای ایرانی Robin خبرفوری رازوجرگلان گروه ایران بتن این نیز بگذرد شهر ثبت Photooxsin